5 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Skørping. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Skørping er to af de nyeste boliger på markedet Kirkevej 5 Gl Skørping og Højvangstoften 27.
Kirkevej 5 Gl Skørping er et nedlagt landbrug med 242 m² beboelsesareal fordelt på 7 rum. Prissat til 7.500.000 DKK kommer det med en betydelig grund på 89.950 m², perfekt for dem, der søger masser af plads.
På Højvangstoften 27 i Aarestrup finder vi en villa til en mere tilgængelig pris på 1.495.000 DKK. Boligen tilbyder 240 m² fordelt på 5 rum, ideelt til dem, der ønsker en rummelig villa. Grunden er på 1.729 m².
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.